czwartek, 7 maja 2015

Dlaczego tak trudno schudnąć? Wyniki konkursu "Metamorfoza z OMI i Norafsport" :)

Fot. Google.com


W lutym razem z firmą Norafsport ogłosiliśmy konkurs na metamorfozę. Metamorfozę ciała, ale też ducha. Razem z Agnieszką Faron z Norafsport chciałyśmy dać impuls do zmian czytelniczkom OMI. Wiemy, że najtrudniej jest zacząć. A potem trudno jest codziennie zmuszać się do wysiłku, odpierać pokusy, nie poddawać się mimo potknięć, niewielkich rezultatów, przygnębienia.

Jest wiele powodów, dla których ludzie jedzą. To nie tylko apetyt i upodobanie do smacznych rzeczy (chociaż oczywiście też). To także sposób na rozładowanie emocji, ukojenie stresu, smutku, niepokoju, ale też „podbicie” pozytywnych emocji. To także przyzwyczajenie,  wieloletnie nawyki, rodzinne zwyczaje. Zmiana sposobu żywienia jest taka trudna właśnie dlatego, że nie chodzi „tylko” o zrezygnowanie z samego smacznego kotleta. Chodzi o coś dużo więcej. Kiedy dzieje się coś złego albo dobrego, coś nas denerwuje, smuci, nuży – pojawiają się emocje, które do tej pory były często zajadane. Albo budzimy się rano i musimy całą siłą woli powstrzymywac się od nawykowych odruchów szykowania tego co zawsze. Do tego dochodzą głod, pośpiech, zmęczenie – trzeba znaleźć czas na codzienne szykowanie zdrowego jedzenia, żeby potem w momencie głodu nie rzucić się na jakiś fast food. Trzeba wreszcie patrzeć na znajomych, współpracowników i rodzinę jedzących to, czego my nie możemy. Jedzących do tego często „bezkarnie”. Ten żal – dlaczego oni mogą jeść codziennie drożdżówki, a ja nie?

To wszystko nie jest łatwe. Dlatego nim zmieni się ciało, najpierw trzeba podjąć ciężką walkę ze swoimi przyzwyczajeniami, emocjami, nastrojem. Wiemy, że droga prowadząca do celu nie jest prosta i gładka. To nie autostrada, tylko bieg terenowy ;) To górki i dołki, droga przez zasieki. Tym trudniejsza, im dłużej wcześniej trwał okres folgowania sobie i swoim przyzwyczajeniom.

Fot. Facebook.com

Dlatego sama utrata wagi i centymetrów nie była jedynym wyznacznikiem tego, kto będzie zwycięzcą naszego konkursu. To też się liczyło, ale równie ważna była postawa duchowa, codzienna determinacja i wstawanie na nowo po każdym potknięciu. Nasze bohaterki – zwyciężczynie konkursu mogą być prawdziwymi przykładami i motywacją dla innych. Nie było im łatwo. Ale się nie poddają. Poznajcie je :)

I MIEJSCE EX AEQUO 
oraz komplet odzieży sportowej Newline Imotion z kolekcji wiosna/lato 2015 
(koszulka, bluza sportowa i legginsy)
wygrywają
GOSIA i AGNIESZKA A.


GOSIA:AGNIESZKA A.
WYRÓŻNIENIA
oraz koszulkę sportową Base Cool Tee firmy Newline i bandankę firmy Norafsport :)
wygrywają
ANIA S.JUSTYNA Ł.Wszystkie uczestniczki konkursu w trakcie tych 2 miesięcy pisały „pamiętniki odchudzania”. Opisywały swoje zmagania z odchudzaniem, co im pomagało, co sprawiało trudność i w jaki sposób wracały na właściwe tory :) Dwa z nich – pamiętniki Agnieszki i Gosi – przedstawię w kolejnych postach :)


Fundatorem wszystkich nagród jest sklep z odzieżą sportową i gadżetami fit – Norafsport.
Sklep od dawna działa w internecie, jednak niedawno otworzył swoją pierwszą lokalizację stacjonarną w Krakowie przy ul. Piwnej 19 - zapraszam gorąco! :)

NORAFSPORT - sklep dla biegaczy z pasją
oraz stacjonarny:
Kraków, ul. Piwna 19
Czynne: poniedziałek - piatek: 10-19, sobota: 10-13.
Możecie także obejrzeć ich ciuchy na facebooku :)

4 komentarze:

 1. Gratuluję Pani Gosi i Agnieszce wspaniałych efektów i wygrania :) Pani Ani S. wyróżnienia :) Bardzo się cieszę, że zostałam również wyróżniona :) ale jeszcze bardziej cieszę się, że udało mi się sporo zmienić w swoim życiu :) od ostatniego maila z informacją o wynikach pracy udało mi się jeszcze zmniejszyć siebie odrobinę :) i wiem, że będę walczyć dalej :) a Pani Kasia co jakiś czas dostanie inf o moich kolejnych postępach, bo taka "spowiedź" bardzo motywuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Justyno, za Ciebie też trzymam mocno kciuki, wiesz o tym :)

   Usuń
 2. BRAWO dziewczyny! !!!! Gratuluję i równocześnie jestem z Was dumna! !!! Dalszych sukcesów i wytrwałości! No fantastycznie😄 cieszę się jak bym to ja wygrała hehehe...😄

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...