poniedziałek, 5 stycznia 2015

NIE CHCE MI SIĘ czyli co nas blokuje w odchudzaniu


Co nas blokuje w odchudzaniu? Magiczne zdanie:

"NIE CHCE MI SIĘ"

Czego najczęściej nam się nie chce?

1. Oczywiście: ćwiczyć 
Nie chce nam się ruszać, nie chce nam się postanowić, że właśnie teraz, za pół godziny odsuwam meble albo zakładam buty i kurtkę i wychodzę z domu. Nie chce nam się po pracy iść gdzieś, wolimy wrócić do domu. Nie chce się.

                                              Fot. Google.com

2. Nie chce nam się gotować.

Można jeść smacznie i niskokalorycznie, ale jeśli nie jesteście milionerami żywiącymi się w cateringu - takie potrawy trzeba samemu sobie przygotować. Dużo szybciej i wygodniej kupić coś gotowego albo na chybcika wrzucić coś na patelnię, niech się smaży. Nie chce nam się pojechac do sklepu, gdzie można kupić coś dobrego. Nie chce nam się specjalnie w sobotę podjechać na bazarek.
                             Fot. Google.com

3. Nie chce nam się znaleźć czasu na ćwiczenia i gotowanie. "Zrobiłabym to, ale nie mam kiedy". Żeby przygotować pudełeczka z jedzeniem albo poćwiczyć trzeba np. wstać rano, wcześniej niż zazwyczaj. Nie chce nam się.

Efekt? Wstajemy rano, oczy opuchnięte, robimy na szybko kanapki z byle czym. Po pracy chyłkiem wracamy do domu, kupujemy coś szybkiego i szybko szamamy byle co. Zmęczeni i napełnieni zalegamy przed telewizorami, komputerami, w wersji luksusowej - z książką. I kolejna porcja tłuszczyku przyrasta.
                                           Fot. Google.com

Zauważyliście, jakie jest słowo klucz przy "NIE CHCE MI SIĘ"? To "SZYBKO". Wszystko zrobić szybko. Gdzie się tak spieszycie? Z tym balastem tłuszczu wokół pasa, cukru we krwi, cholesterolu - chyba do grobu... Bo żeby żyć zdrowiej, lepiej - trzeba znaleźć czas. Zrezygnować z życia "na szybko". Szybko, szybciej... przewiniecie pilotem swoje życie i nic z niego nie zostanie. A przecież życie "tam na zewnątrz" jest takie piękne :)

       Fot. Google.com
   

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...